Dnes je ,
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic

Aktualizace 11.12.2020
Formthotics - termoplastické stélky do bot

FORMTHOTICS přestavují špičku na světovém trhu v oblasti zdravého obouvání . U zdravých jedinců se během několika minut vymodeluje ideální odlitek nohy, který po několik let zabezpečí dokonalé rozložení hmotnosti organizmu na celou plochu podrážky. Nemocný člověk se díky lékařskému vyšetření, vložkám FORMTHOTICS a jejich dalším doplňkům může opět dostat velmi rychle do optimální kondice. Velkou výhodou je možnost jejich přemisťování do všech „zdravých“ bot ( ne do lodiček či sandálů) a několikaletá životnost. Noha se i méně potí, stélka působí jako termoizolant, při běžné údržbě vodou a mýdlem působí i proti plísním a infekcím nohou

Kdy FORMTHOTICS pomáhají?

1) výrazně řeší praktický všechny potíže pohybového aparátu:

 • Bolesti nohou při zvýšené námaze
 • Problémy s příčnou a podélnou klenbou, Achilovou šlachou, ostruhami, deformitami prstů, mozoly, puchýře
 • Bolesti bérce a lýtka
 • Potíže s kolenním kloubem ( instabilita, arthóza, degenerace chrupavky, vazy, menisky)
 • Artróza kyčelního kloubu a stavy po náhradě kyčelního kloubu
 • Bolesti v zádech a hlavy vertebrogenního původu
 • Nestejná délka končetin, poruchy chůze
 • Po všech zlomeninách a operacích nohou, kotníku, kolena , plotének

2) Při diabetu

 • při vzniklé tkáňové hyperglykémii a mikrocirkulační nedostatečnosti zabezpečují svojí elasticitou zlepšený odtok tkáňových metabolitů
 • díky rozložení tlaků na podešev chrání pacienta před tvorbou otlaků a následných kožních defektů

3) Při cévní nedostatečnosti dolních končetin

 • působí jako mechanická pumpa, tím zlepšují žilní návrat a odstraňují bolest v končetinách a zabraňují tvorbě žilních městků

4) Při sportovních činnostech, kde se zatěžují dolní končetiny

 • vložky působí jako dobré tlumiče při nárazech, změnách směru pohybu či submaximální zátěži svalů a šlach
 • působí preventivně nebo dokonce zabraňují vzniku sportovních úrazů a potíží z přetížení
 • ideálním vedením nohy v ose zabezpečují časově optimální zapínání jednotlivých svalů pohybového aparátu a optimalizuje tak chůzi a běh
 • přesně kopírují anatomickou stavbu nohy, proto dochází k lepšímu odrazu např. při startu na míč, lepší stabilitě při doskoku, k efektivnějšímu brždění a k rychlejší změně směru pohybu
 • brání nevhodnému posunu nohy v botě, což jako první využili sjezdoví lyžaři

5) Zlepšení propriocepce díky výrazně větší ploše, o kterou se plosky nohou opírají

 • člověk si lépe uvědomuje svoje vzpřímené postavení a má jistější a snadnější chůzi

Nahoru

FORMTHOTICS - typové dělení

Formthotics jsou měkké, ortotické pomůcky vyrobené z jedinečné hmoty s uzavřenými póry, teplem rofmovatelné polyetylénové (PE) pěny. Formthotics jsou navrženy, aby připomínaly pocity, jaké máte při chůzi naboso po přírodním měkkém povrchu jako je písek nebo měkká půda. Když je tělo podepíráno správně, funguje správně.
Formthotics nejsou "tvarovány", ale jsou "čistou" formou připravenou přímo k individuálnímu vytvarování podle pacientovi nohy přímo v jeho vlastní obuvi v pár minutách.

Formthotics jsou v medicínské řadě vyráběny v několika různých hustotách. To dovoluje snědněji vybrat správný model Formthotics s ohledem na patologii pacientovy nohy, tělesnou hmotnost a použití. Každá hustota má jinou barvu, aby byl usnadněný výběr.

Růžové (střední hustota):střední hustota, přizpůsobivá ortotická pomůcka. Zabezpečují střední úroveň funkční opory a biomechanické opory, zabezpečují pohodlí se střední úrovní kontroly a tlumením otřesů. Vynikající volba pro pacienty, kteří požadují pohodlí nebo pro pacienty s horší snášenlivostí.


Modré (pevná hustota):nejrozšířeněji používaná hustota. Modré Formthotics zabezpečují pevnou oporu dovolující účinné použití při širokém spektru činnosti. Vhodné pro použití při léčbě bolesti paty, kolena, "holenních dlah" a zranění Achillovy paty. Zabezpečují biomechanickou kontrolu, dobrou funkční oporu a stabilitu nohy a dolní končetiny, jde o vysoce výkonný model pro ty, kteří požadují maximální kontrolu tlumení otřesů a stability. Vhodné pro výkonnostní a vrcholové sportovce.

Dvojí hustota (modrá/červená):spojení vrstvy nízké hustoty polyetylénové pěny (světlečervená) napovrchu a pevné modré základny. Vhodné tam, kde je doporučen kompromis mezi stabilitou a funkční kontrolou např u problémů plantární fascie, tibiálního stresu, diabetiků a artritiků. Dovoluje lepší přijetí pacientem. Dvojí hustota dodá pohodlí, kontrolu a výkon v jednom. Vhodné pro všechny sporty a všechny úrovně sportovců. Používají se tam, kde je potřeba zachovat dynamiku pohybu a měkkou vrstvu - maratonci, dálkové pochody, zdravotně postižení sportovci.

Červené (vysoká hustota):tvrdá, částečně ohebná opora. Kde je požadována zvýšená biomechanická kontrola, při opakovaných nárazech nebo u zvláštní obuvi. Použitelné pro pacienty, kteří snášejí tvrdší oporu.

Shock Stop (kombinovaná hustota):spojení dvou hustot - pevná modrá hmota je stejná jako u vložek Dual density, horní vrstva má 5x větší absorbci nárazů. Ideální pro handicapované jedince, po operacích kyčlí, kolen, při degenerativních stavech nohou. V kombinaci s diabetickou obuví je jedinečným řešením v prevenci diabetické nohy, Vynikající je i po operacích a úrazech nohou.

Optimální opora nohy pro aktivně sportující.

Podívejte se zespodu na svou nohu ... zjistíte, že je přirozeně zaoblena a zakřivena. Ale stélka a vnitřek vaší boty jsou pravděpodobně ploché a neodpovídají tvaru vaší nohy. Formthotics se vytvarují na míru vaší nohy v několika minutách. Formthotics jsou poslední "skrytou výhodou" pro výkonnostní nebo vrcholové sportovce. Jsou na míru zhotoveny do vnitřku sportovní boty, zabezpečují kontrolu, pohodlí a jistotu potřebnou ke zvyšování výkonů i potěšení ze sportu. Byly navrženy specialisty pro sportovní medicínu.

Formthotics jsou biomechanickou oporou vaší nohy. K jejich přednostem patří:

 • dlouhodobé pohodlí
 • snížení únavy nohy a svalů
 • zvýšené tlumení otřesů
 • zlepšení kontroly pohybu
 • snížení rizika sportovních úrazů
 • zrychlení regenerace svalů nohy a dolní končetiny po tréninku nebo závodě

To znamená, že můžete hrát déle, trénovat intenzivněji. Ve všech oblastech někteří vynikají nad ostatními. Tuto příležitost mají ti, kteří mají Formthotics.


Veškeré Vaše dotazy rád zodpovím

Instalaci vložek do Vaší obuvi a vytvarování přímo na nohou, event. vybavení doplňky podle vyšetření na plantografu Vám provedu v ambulanci Kopřivnici po předchozí telefonické domluvě. Cena vložek se pohybuje podle typu od 1600,- Kč.


Další informace jsou na časté potíže - Ploché nohy

Nahoru