Dnes je ,
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic

Aktualizace 15.10.2005Teď je čas darovat krev
Manuální medicína

Zabývá se diagnostikou a terapií poruch funkce páteře a kloubů. Spočívá v mobilizačních a manipulačních technikách, protahování a nápravě kloubu, uvolnění blokád meziobratlových kloubů, obnovení porušené kloubní funkce.

Co je to, když se řekne "manuální medicína", nebo "myoskeletální medicína"?
Pojem chiropraxe zná asi každý. Jedná se tzv. napravování bolavých zad a můžeme se těchto výkonů dočkat od masérů až po odborné rehabilitační pracovníky. Jsou i země (např. Anglie), kde pracují odborní chiropraktici na základě speciálního vzdělání a zkoušek. Ve většině evropských zemí se však touto metodou zabývají lékaři, a je to tak dobře. Ve zdánlivě jednoduchých úkonech se skrývají četná rizika, která může rozpoznat právě jen lékař a těmto rizikům své postup - nebo chcete-li "hmaty" přizpůsobit. Ve většině smutných případů, kdy postupy manuální medicíny bylo pacientům ublíženo, nebyla právě tato rizika respektována.
Co manuální medicína umí? Umí především svými vyšetřovacími postupy odhalit v oblasti páteře, kloubů a svalů, různé poruchy, které známe jako blokády, svalové křeče, nepohyblivé klouby apod. Umí je dát do souvislosti s celkovým stavem organismu nemocného člověka a v neposlední řadě umí tyto poruchy odstraňovat. Jedním ze způsobů, i když ne jediným, je známé efektní napravení s lupavým zvukovým fenomenem.
Čím se pak manuální medicína v lékařském vydání liší od běžných masáží a mobilizací? Tím, že tyto poruchy považuje za projev nemoci a ne za její příčinu. Nespokojuje se s pouhým napravením. Lékař zabývající se touto metodou analyzuje celý živostní způsob pacienta, radí mu jak změnit pohybové stereotypy, jak přízpůsobit pohybovou aktivitu jiným svým nemocem a omezením. Nejde o žádný zázrak, jen se zavedené medicínské metody vyšetřování a léčení pacientů obohatí o určitý prvek umění. Umění jemným hmatem a pečlivým manuálním vyšetřením odhalit poruchy v hybné soustavě a podobným jemným manuálním způsobem je odstraňovat. V naší ordinaci, kromě základních postupů a manuální medicíny, užíváme i akupunkturu v oblasti ušního boltce. Těmito zásahy pozitivně ovlivňujeme celkovou odpověď organismu i psychiky nemocného na naše léčebné podněty.

Vzhledem ke značné časové náročnosti vyšetření a ošetření technikami manuální medicíny není možno ji provádět v běžné ordinační době. Proto Vás individuálně objednám mimo ordinační hodiny.

K vyšetření a ošetření se můžete objednat na tel . 566 870 271 nebo e-mailem [zde,] kde tady rád zodpovím Vaše dotazy

Nahoru