Dnes je ,
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic

Aktualizace 3.5.2023


Podologická - podiatrická poradna

Činnost poradny je zaměřena na bolestivé stavy a na funkční poruchy v oblasti chodidel ve vztahu k pohybovému aparátu jako celku.

  • metodou plantoskopie a plantografie se zjistí druh a stupeň deformace chodidel
  • na základě plantografického vyšetření je dána možnost zhotovení individuálních ortopedických vložek pro děti i pro dospělé, ale i pro sportovce, diabetiky, po úrazech či operacích na nohou podle odborného doporučení lékaře
  • v rámci poradny je možné konzultovat ozdravný program péče o nohy pro děti i pro dospělé

Výsledky biomechanické analýzy při podobarografickém vyšetření pomáhají zhodnotit zatěžování nohy při chůzi a běhu a optimalizovat postavení nohy pro chůzi, ale i upravit techniku běhu a tím zlepšovat běžecký výkon. Hlavním cílem vyšetření je diagnostika individuální odchylky tvaru a postavení nohou s doporučením vhodného typu obuvi - i sportovní. Toto vyšetření zde úzce souvisí s ortopedickým - podologickým vyšetřením.
Pro koho?
Vyšetření je určeno nejen pro všechny , kteří již mají problémy s bolestivou chůzí, bolestmi a deformitami nohou, ale i všem sportovcům bez rozdílu sportovního odvětví i výkonnosti, kteří chtějí mít jistotu, že běhají ve správné obuvi nebo těm, kteří se teprve chystají si běžeckou obuv pořídit.
Neméně důležité je pro prevenci přetížení a opotřebení nohou, pro prevenci bolestí, deformit i úrazů nohou.

Pokud nejsou při vyšetření zjištěny zásadnější nedostatky v postavení nohy a v technice běhu, dostává zákazník doporučení nejvhodnějšího typu obuvi. Jestliže je nález výraznější odchylky od normálního postavení a optimální techniky, je provedeno další důkladné vyšetření pohybového aparátu a doporučení na postup, jak zjištěné nedostatky odstranit.

Vyšetření plantografem je bezplatné v rámci vyšetření v poradně ortopedické ambulance a není podmíněno zhotovením ortopedických vložek.
Ortopedické vložky jsou zhotoveny individuálně na každé chodidlo. Vložky lze vyrobit do každého typu obuvi z různých materiálů.
Lze vyrobit individuální kožené vložky podle otisku nohou, event. po oskenování nohou lze vyrobit speciální senzomotorické vložky.
Sám mám dobré zkušenosti a doporučuji termoplastické ortopedické stélky FORMTHOTICS

Podologická poradna je každé pondělí od 14 do 16 hodin - podle objednání

Další informace jsou na časté potíže - Ploché nohy

K vyšetření do podologické poradny se můžete objednat na tel . 556 870 271 nebo e-mailem

Nahoru