Dnes je ,
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic

Aktualizace 2.9.2010Teď je čas darovat krev
Podologická - podiatrická poradna

Činnost poradny je zaměřena na bolestivé stavy a na funkční poruchy v oblasti chodidel ve vztahu k pohybovému aparátu jako celku.

  • metodou plantoskopie a plantografie se zjistí druh a stupeň deformace chodidel
  • na základě plantografického vyšetření je dána možnost zhotovení individuálních ortopedických vložek pro děti i pro dospělé , ale i pro sportovce, diabetiky, po úrazech či operacích na nohou podle odborného doporučení lékaře
  • V rámci podologické poradny nyní nabízím exkluzivní vyšetření nejmodernější technikou na tenzometrické desce Footscan , které detailně a digitálně zobrazí funkční poruchy v oblasti chodidel, oblasti přetížení při stoji i průběh a patologie zátěže v průběhu chůze či běhu .
  • v rámci poradny je možné konzultovat ozdravný program péče o nohy pro děti i pro dospělé

Výsledky biomechanické analýzy při podobarografickém vyšetření pomáhají zhodnotit zatěžování nohy při chůzi a běhu a optimalizovat postavení nohy pro chůzi, ale i upravit techniku běhu a tím zlepšovat běžecký výkon. Hlavním cílem vyšetření je diagnostika individuální odchylky tvaru a postavení nohou s doporučením vhodného typu obuvi - i sportovní. Toto vyšetření zde úzce souvisí s ortopedickým - podologickým vyšetřením.
Pro koho?
Vyšetření je určeno nejen pro všechny , kteří již mají problémy s bolestivou chůzí, bolestmi a deformitami nohou, ale i všem sportovcům bez rozdílu sportovního odvětví i výkonnosti, kteří chtějí mít jistotu, že běhají ve správné obuvi nebo těm, kteří se teprve chystají si běžeckou obuv pořídit.
Neméně důležité je pro prevenci přetížení a opotřebení nohou, pro prevenci bolestí, deformit i úrazů nohou.

Pokud nejsou při vyšetření zjištěny zásadnější nedostatky v postavení nohy a v technice běhu, dostává zákazník doporučení nejvhodnějšího typu obuvi. Jestliže je nález výraznější odchylky od normálního postavení a optimální techniky, je provedeno další důkladné vyšetření pohybového aparátu a doporučení na postup, jak zjištěné nedostatky odstranit.

Vyšetření plantografem je bezplatné v rámci vyšetření v poradně ortopedické ambulance a není podmíněno zhotovením ortopedických vložek.
Ortopedické vložky jsou zhotoveny individuálně na každé chodidlo. Vložky lze vyrobit do každého typu obuvi z různých materiálů. Lze vyrobit individuální kožené vložky podle otisku nohou , sám mám dobré zkušenosti a doporučuji termoplastické ortopedické stélky FORMTHOTICS
(tenzometrické vyšetření je v rámci vyšetření a instalace vložek FORMTHOTICS se slevou 100,-Kč)

Kompletní podologické vyšetření včetně vyšetření na tenzometrické desce Footscan je za 350,-Kč ( sportovní kolektivy se slevou, děti 150,-)

Podologická poradna je každé pondělí od 14 do 16 hodin - podle objednání

Další informace jsou na časté potíže - Ploché nohy

K vyšetření do podologické poradny se můžete objednat na tel . 556 870 271 nebo e-mailem [zde,] kde tady rád zodpovím Vaše dotazy

Nahoru