Dnes je ,
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic

Aktualizace 12.1.2021
Nehubnete? Otestujte si moč!

Nedaří se vám neustále zhubnout?

Nedaří se vám neustále zhubnout? Trápíte se dlouhé hodiny v posilovně, běháte, cvičíte, potíte se, ale ručička na váze se ne a ne hnout? Možná trpíte překyselením organismu, které vašemu hubnutí soustavně hází klacky pod nohy a celkově zhoršuje váš zdravotní stav. Co s tím? Skočte si do lékárny pro lakmusový papírek, „počurejte ho“, a začněte jednat!

U každého klienta, který k nám přijde a chce hubnout, si po nutném zvážení, změření a stanovení procenta tuků, svaloviny a stavu tzv. viscerálního - vnitřního tuku, musí otestovat kyselosti moči.
Pacienti přicházejí s různými problémy a často i potřebují zhubnost – nemohou však zhubnout na bříšku a bocích, často i přesto, že tráví několik hodin týdně aktivním pohybem. Velm i často za to může jejich překyselený organismus!!

V čem je problém?
V našem těle neustále probíhá množství chemických procesů, jedním z nich je i neutralizace. Velmi zjednodušeně jde o to, že se kyselinotvorné látky musí vyrovnat s těmi zásadotvornými tak, aby prostředí v organismu bylo stále neutrální, přesněji řečeno lehce zásadité (pH krve se pohybuje okolo hladiny 7,4). Když je náš organismus neustále překyselený a my mu vědomě příliš nepomáháme dostat se opět do rovnováhy – jídlem, dechem či spánkem, tak musí bojovat sám. Využívá k tomu naše vlastní zásoby živin, například minerálů, jako je vápník, hořčík, draslík a další. Tukové buňky v tomto procesu hrají důležitou roli, proto se jich pak logicky překyselený organismus nerad zbavuje. To vše v důsledku přispívá například k obezitě, osteoporóze, zhoršení prokrvení orgánů i končetin, nakonec pak až k infarktu či mozkové mrtvici!!

Překyselený organismus se projevuje neustálou únavou, bolestmi ve svalech, citlivostí na chlad, poruchami prokrvování končetin, zvýšenou náchylností k infekčním nemocem či zřetelnou změnou váhy. Kyselost organismu můžete zjistit i jednoduchým domácím testem. Zajděte do lékárny pro lakmusový papírek a ten následující den zkropte ranní močí. Zbarvený papírek pak přiložte ke stupnici, abyste zjistili hodnotu svého pH. Zkušenosti dietologů jsou ale jiné. Za ideální považují rozmezí 6,8–7,4. Pokud jste podle nich naměřili nižší, nebo naopak vyšší hodnoty než kolem sedmi, tou nejlepší cestou je úprava jídelníčku – na zdravou stravu.

Tuky se vás možná drží právě  kvůli překyselení

Které potraviny ano, a které ne?

Je nutné zdůraznit, že kyselé a zásadité potraviny neznamená totéž jako kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny. Tak například citron: po jeho olíznutí se vám sice stáhnou veškeré mimické svaly v kyselou grimasu, nicméně je zásadotvornou potravinou, a po požití tedy vyvolá zásaditou reakci. Pokud hledáte nějaký tip pro boj proti překyselení, zkuste pít každé ráno litr vody, do kterého jste vymačkali dva citrony. Kyselinotvorné a zásadotvorné živiny by měly být ve vzájemné rovnováze. U redukčních programů jídelníček vždy upravujeme směrem k zásaditosti. To neznamená, že překyselující potraviny nesmíme jíst! a naopak pro dobrou kondici a pohodové hubnutí by v našem jídelníčku by měly převládat potraviky spíše zásadotvorné.

Stručný přehled potravin

Silně kyselinotvorné potraviny: alkohol, káva, černý čaj, cukr a sladkosti, kakao, droždí, maso, mléčné výrobky, umělá sladidla a bílá pšeničná mouka - a výrobky z bílé mouky.

Silně zásadotvorné potraviny: zelená zelenina (špenát, brokolice, petržel, mořské řasy, okurka, všechny druhy salátů), nové brambory, celer, česnek, červené zelí, avokádo, květák, kopr, mrkev, ředkvičky, citron, zelený čaj, sója, quinoa, fazole, pohanka, špalda, kokosový olej.

V boji s překyselením vám pomůže i správný hluboký dech a pitný režim s dostatečným přísunem vody ( a bylinkových či zelených čajů).
A první pomoc? Pokud nechcete čekat na to, až jídelníček zabere, pomožte si doplňkem stravy, speciálním čajem nebo směsí z lékárny, existují také prostředky – zásadité směsi, které překyselenému organismu vrátí rovnováhu během několika týdnů.
Zbavíte se více problémů než jen přebytečných kil!


Objednat se můžete na tel. 556801221 nebo 602544002, nebo rád zodpovím Vaše dotazy mailem

Nahoru


Hlavní stránka